Více obrázků

Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

EAN: 8809243252519
Kód: yloci

Popis:

Přírodní panenské za studena lisované oleje lze nyní ze semínek a ořechů snadno připravit v pohodlí domova.

Popis produktu Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

OCHUTNEJTE ČERSTVÝ OLEJ Z LISU CI A UŽ NIKDY NEBUDETE CHTÍT JINÝ

Přírodní panenské za studena lisované oleje lze nyní ze semínek a ořechů snadno připravit v pohodlí domova. Jsou mimořádně zdravé, mají bohatou chuť i aroma. Zachovávají přírodní živiny a esenciální tuky, jsou naprosto čerstvé a nezoxidované. Prostě úžasné, jak je vymyslela příroda. A náš lis? Čistý a moderní design, snadné ovládání i čištění, tichý chod a vysoká výtěžnost oleje. Vaše pokrmy, saláty, omáčky a dresinky díky výtečným domácím olejům získají zcela nový rozměr!
 

Přednosti lisu CI by Yden:

  • jednoduché ovládání pouze jedním tlačítkem bez nutnosti nastavování
  • bezpečnostní pojistka a automatické jištění proti přetížení a přehřátí
  • automatické vypnutí, jakmile v násypce dojdou suroviny
  • odolné materiály s dlouhou životností, bezproblémový provoz
  • čistý a moderní design, kterým spotřebiče CI vynikají nad ostatní
  • jednoduché sestavení i čištění ve dvou krocích, úspora času
  • čerstvý domácí olej z rozmanitých semínek či ořechů

 


Různé oleje, široká škála výživných látek a benefitů 

Oleje z rozličných surovin obsahují různé nutrienty prospěšné pro naše zdraví. Nyní máte možnost zjistit, jak vám mohou jednotlivé druhy oleje pomoci při řešení zdravotních problémů či jiných výživových nedostatků.


 
Semínka slunečnice – vhodné jako prevence cévních chorob a různých nemocí, které přicházejí se stářím. Slunečnicové oleje jsou bohaté na fytosteroly. Doporučujeme použít do zeleninových pokrmů a míchaných směsí.
Semínka Perilla – bohaté na omega 3 mastné kyseliny, dobré pro tepny a ke snížení cholesterolu. Použití v zeleninových pokrmech, různých salátech a lehkých jídlech.
Vlašské ořechy – nižší kalorie, podporují cirkulaci krve. Použití do dresinků na saláty, na lehké zeleninové pokrmy, míchané směsi nebo grilované pokrmy.
Lněné semínka – omega 3 mastné kyseliny a lignany (vyrovnávají ženské hormony a jsou vhodné zejména pro ženy během menopauzy). Použití v salátech.
Piniové oříšky – nižší kalorie výhradně na bázi rostlinných olejů, jsou dobré pro cirkulaci krve. Použití na dresinky salátů, lehká zeleninová jídla, míchané pokrmy, grilované pokrmy.
Konopná semínka – je bohaté na proteiny, polynenasycené mastné kyseliny, omega 6 a omega 3 mastné kyseliny a nerozpustné vlákniny. Je dobrým zdrojem tokoferolů, antioxidantů a vitamínu E.
 


Snadné používání

Lis na olej CI by Yden má jednoduchý systém obsluhy a snadno se čistí i udržuje. Při následném lisování rozdílných surovin stačí hřídele a síto jednoduše otřít hadříkem. Po ukončení veškerého lisování se odstraní zbylé usazeniny. Celý proces čištění je otázkou minut.


Bezpečnost především

Lis na olej CI by Yden pracuje pouze tehdy, když jsou všechny díly a víko násypky pevně na svém místě. V případě, kdy není přístroj správně sestaven, nelze lis spustit. Přístroj se také automaticky zastaví v situaci, kdy dojde k přehřátí či přetížení anebo jakmile je násypka bez surovin.
 

Tipy a triky

•Používejte suché suroviny.
K získání optimálního množství olejů prosím používejte suché (nemáčené) suroviny. Suroviny s vlhkostí přes 10% můžou vést k neoptimálnímu výsledku lisování. Doporučujeme sušení mokrých surovin v sušičce nebo troubě.
•Nechte vylisovaný olej usadit po dobu 15 – 30 minut.
Čerstvě lisované oleje jsou zpočátku obvykle neprůhledné / matné a mírně pěnivé. Sedimentace do čistoty obvykle trvá po dobu 15 – 30 minut. Pěnivé povrchy čerstvě lisovaných olejů jsou běžné a nejsou na závadu.
•Uchovávejte olej v tónovaných lahvích nebo sklenicích.
Aby se zabránilo rychlému žluknutí oleje, doporučujeme jej uložit do tmavých skleněných lahví, jako prevenci poškození oleje slunečním světlem. Uchovávejte láhve s oleji v chladu nebo při teplotě pod 20 °C.
•Výtěžnost oleje se může lišit podle kvality a stáří surovin. 
Berte prosím na vědomí, že různé suroviny mají různou výtěžnost.
 

Jak postupovat při lisování olejů:

1.Podle typu oleje vyberte suroviny, které chcete extrahovat. 
2.Připravte si seznam potravin, které potřebujete k výrobě určitého množství oleje. Ořechy a semena mohou být uchovány dlouhodobě. Z důvodů šetření nákladů vyzkoušejte nakupování surovin ve větším množství. 
3.Nakrájejte či nadrťte ingredience, které potřebují řezání nebo dělení. Suroviny, které jsou větší než arašídy je nutné před lisováním rozdělit na menší kousky. Mokré nebo vlhké suroviny je třeba před extrahováním olejů dokonale vysušit. K odstranění přebytečné vlhkosti pro vyšší olejovou výtěžnost použijte troubu nebo infra sušičku Yden
4.Nyní můžete začít s lisováním olejů.


 

Parametry produktu Yden CI lis na olej + dárek a doprava ZDARMA

Doba provozu 30 min
Kapacita 2 kg/h
Materiál hřídele nerezová ocel
Příkon 650 W
Rozměry (Š x H x V): 18 x 30 x 35 cm
Váha 4,3 kg
Výtěžnost max 50%
Záruka 2 roky