Proč Yden

Nizozemská společnost Yden nabízí vysoce kvalitní produkty pro zdraví a životní styl, jako jsou sušičky potravin, odšťavňovače, nebo lis na olej.

 

Infračervená sušička Yden CI IR D5 - nejlépe hodnocená sušička potravin

Infračervená sušička Yden CI IR D5 je unikátní výrobek, který se může chlubit oceněními od Good design, International Housewares Association, International design excellence awards, iF Design award 2015, je výtězem roku 2015 Reddot Design award.

Předností Yden infračervené sušičky potravin jsou dva módy. Solární a teplovzdušný.

Solární mód využívá infra červeného záření o krátkých vlnových délkách 0,75 – 3 mikrometry. To proniká hluboko do surovin, které jsou pak sušeny rychleji, aniž by ztratily důležité výživné látky. Díky tomu má sušička mnohem vyšší termální využitelnost a pomáhá tak v potravinách uchovat veškeré vitamíny a minerály. Působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky.
Infra červené záření působí také preventivně proti rozkladu potravin, které hrozí např. u masa a ryb nebo broskví.

Infračervená sušička potravin YdenPotravinová sušička s časovačem a termostatem

Teplovzdušný mód má nastavitelnou teplotu i čas, což vám zaručí, že si sušená potravina zachová všechny důležité vitamíny a minerály. Proto je sušička vhodná k přípravě raw potravin, u kterých je optimální teplota 45 – 48 °C.
Teplovzdušný mód s nastavením stálé teploty využijete také při přípravě jogurtů.

Profesionální sušička s vlhkostním čidlem

Jako jediná sušička na trhu je vybavena vlhkostním čidlem. Takže nemusíte tipovat, jak dlouho a při jaké teplotě danou surovinu sušit. Vlhkostní čidlo po celou dobu sušení monitoruje zbytkovou vlhkost potravin a teplotu i čas si podle toho automaticky přizpůsobuje.

Sušička rajčat, meruněk i hub

V infračervené sušičce Yden CI lze sušit rajčata, okurky, kapustu, houby, jablka, kiwi, kaki, banány, meruňky, pomeranče, švestky, čerstvé bylinky pro uskladnění na později, semínka dýní, slunečnic a spoustu dalšího. Připravíte si sladké brambory, zeleninové chipsy, vlastní raw chleby a krekry, ovocné placky, cereální tyčinky atp.

Sušička má 5 hlubokých nerezových táců, které pojmou tolik surovin, jako 9tácová sušička. Mezi tácy je velký prostor o velikosti 3,5 cm. Díky filtru v sušičce nepřetržitě cirkuluje hygienický čistý vzduch.


Nerezový lis na olej do domácnosti

Za studena lisované oleje jsou považovány za ty nejkvalitnější. Nejsou vystaveny vysokým teplotám (nejsou tedy rafinované), proto si zachovávají své cenné vlastnosti. Jsou bohaté na esenciální tuky i přírodní živiny. Díky Yden lisu si můžete oleje vyrobit sami např. z vlašských ořechů či semen slunečnice. Získáte tak čerstvý a nezoxidovaný kvalitní olej na salát či dresink.

Výkonný lis na olej YdenLisováním lisem Yden získáte oleje

• Na zeleninové saláty – ze semínek slunečnice, Perilly, lněných a konopných semínek.
• Na míchané směsi a grilované pokrmy – z vlašských a piniových oříšků.
• K dochucení polévek, pomazánek, či sladkých jídel – ze semínek dýně, zralých semen mandlí.
• Do salátů, na chleba a také na tělo – ze středně drceného kokosu, z jadérek hroznů.
• A také na tělo.

Lisování je tak snadné

Vezměte vysušenou surovinu, kterou chcete lisovat. Pokud je větší, než velikost arašídového oříšku, nadělte ji na menší kousky. Zpočátku budete mít čerstvý olej neprůhledný, matný a pěnivý. Nechte jej 15 až 30 minut odpočinout. Poté máte připravený čerstvý a chutný olej. Pokud jej ihned nespotřebujete, vlijte jej do tmavé skleněné lahve a uchovávejte v chladu, nebo v místnosti, ve které teplota nepřekročí 20°C.

Yden lis z odolného nerezového materiálu a v moderním designu se snadno sestaví. Ovládá se pomocí jediného tlačítka a jakmile v násypce dojdou suroviny, automaticky se vypne. Snadno se také čistí.

 

Sušička potravin Yden CI 9013A

Sušička potravin Yden je variabilní sušička, jejíž velikost si řídíte sami podle počtu přídavných stohovatelných táců. Je libo 6 pater, nebo 20? Se sušičkou Yden to není problém.

Skvělou chuť a strukturu sušených potravin zaručuje rovnoměrné rozložení horkého vzduchu, který v sušičce nepřetržitě cirkuluje a tak rovnoměrně odstraňuje vodu ze surovin. Vzduch v sušičce je neustále filtrován Airfiltry, takže zůstává čistý bez částeček prachu a jiných nečistot.

Sušička potravin Yden nejen na ovoce a zeleninuNejen sušička ovoce a zeleniny

Sušička Yden usuší zeleninu, ovoce, obiloviny, kuřecí i hovězí maso (jerky), ryby i houby. Umožňuje také připravit si vlastní domácí jogurt.

Moderní základna s topným tělesem, ventilátorem a nastavitelná teplota i čas vám zaručí, že si sušená potravina zachová všechny důležité vitamíny a minerály. Proto je sušička vhodná i k přípravě raw potravin, u kterých je optimální teplota 45 – 48 °C.

Díky velmi tichému chodu můžete potraviny sušit i přes noc.

Součástí sušičky potravin Yden CI 9013A jsou:

  • 4 misky pro jogurty
  • 6 táců včetně sítěk pro malé kousky potravin
  • 2 vkládací tácy pro tekuté suroviny
  • 2 nástavce

 

Dvouhřídelový odšťavňovač Yden TG 100

Odšťavňovač Yden se dvěmi výkonnými hřídelemi je profesionální přístroj vhodný pro ovoce, bobuloviny, listovou, měkkou i tvrdou kořenovou zeleninu, obilné výhonky, luštěniny. To vše snadno zpracuje při rychlosti 160 otáček za minutu.

Dvouhřídelový odšťavňovač Yden na ovoce a zeleninyPomalé odšťavňování pomocí dvou hřídelí

Dvouhřídelové přístroje se řadí mezi nejlepší odšťavňovače. Dvě nerezové hřídele u odšťavňovače Yden se třením nezahřívají, protože se pomalu otáčejí a nevytváří tak oxidaci, při které se ztrácejí cenné látky. Naopak jemně z plodů lisují šťávu tak, aby si zachovala svoji přirozenou chuť, důležité minerální látky, vitaminy i enzymy. Drcením plodů mezi dvěmi hřídelemi se rozbíjí buněčné membrány a uvolňují se fytochemikálie obsažené ve všech druzích ovoce, zeleniny a luštěnin. Výsledkem je vysoce kvalitní sytě zbarvená chutná a výživná šťáva.

Yden odšťavňovač má výtokový ventil, který lze nastavit podle toho, kolik vlákniny chcete ve šťávě mít. Samozřejmostí jsou dvě síta, jemnější a hrubší, a také dřevěné a plastové pěchovadlo.